Biežāk uzdotie jautājumi

Pieteikšanās

Pārgājiena sākums – 2020. gada 29. maijā 16:00 Kolkasragā.

Pasākuma norises vietā stingri ieteicams ierasties vimaz 1 stundu pirms sākuma, lai veiktu klātienes reģistrāciju un noklausītos drošības instruktāžu.

Jāizlasa nolikums, jāaizpilda pieteikuma anketa un jāveic apmaksa par dalību.

Pārgājienā var piedalīties ikviena pilnībā rīcībspējīga un tiesībspējīga persona, kura sasniegusi pilngadību pārgājiena dienā.

Personas, kuras nav sasniegušas pilngadību un ir vecākas par 16 gadiem (ieskaitot), var piedalīties pārgājienā, iesniedzot vecāku atļauju. Vecāku atļauju aizpildīt brīvā formā un nosūtīt uz info@kolkadubulti.lv

Vecāku atļauju nav nepieciešams iesniegt, ja nepilngadīgā persona piedalās pasākumā kopā ar vecākiem vai aizbildni.

19.01. – 29.02.
45€
01.03. – 30.04.
55€
01.05. – 18.05.
65€

 • Trīs nometnes distancē ar uzkodām un dzērieniem;
 • personalizēta dalībnieka karte ar informāciju par nometņu darba laikiem un atrašanās vietām;
 • uz pārgājiena laiku tiek piešķirta elektroniskā reģistrācijas čipkarte, ar kuru tiek fiksēts ierašanās un iziešanas laiks nometnēs.
 • nodrošināta pirmā medicīniskā palīdzība nometnēs;
 • ienākot katrā nometnē, tiek izsniegta konkrētas krāsas aproce, kas kalpo kā apliecinājums noteiktas distances daļas veikšanai;

Ja dalībnieks ir veicis dalības apmaksu, taču personisku vai citu iemeslu dēļ pārgājienā tomēr nepiedalīsies, tad dalības maksu atgriezīsim 15€ apmērā līdz 2020. gada 15. maijam, pēc 15. maija dalības maksa vairs netiks atgriezta.

Lai atteiktos no dalības pārgājienā, jāsazinās ar organizatoriem, rakstot uz info@kolkadubulti.lv.

Reģistrētu un apmaksātu dalību pārgājienā KATEGORISKI AIZLIEGTS pārdot trešajām personām.

Jā, tas nav aizliegts. Taču dalībniekiem, kuri plāno piedalīties kopā ar četrkājainajo draugu, jāņem vērā šādas lietas:

 • organizatoru autobusā uz Kolkasragu suņi netiks uzņemti;
 • nometnēs suns varēs tikt pie dzeramā ūdens, taču pašiem jādomā, ko ņemt līdzi, lai suni pabarotu;
 • pārgājiena atpūtas nometnēs var tikt izmantotas apskaņošanas iekārtas;
 • daļā no pārgājiena maršruta (Jūrmalas pilsētas teritorija) ir strikti noteikumi par to, cikos un kur suņi drīkst atrasties pludmalē, to nezināšana neatbrīvo no atbildības.

Pārgājiena norise

Pārgājiena maršruts nebūs marķēts. Dalībniekam patstāvīgi jāizvēlas pārgājiena maršruts, cenšoties maksimāli tuvu virzīties gar jūras piekrasti.

Aprīlī pārgājiena mājaslapā publicēsim interaktīvu karti, kuru ikviens varēs izmantot pārgājiena maršruta plānošanai.

Stingri iesakām virzīties maksimāli tuvu jūras krastam, ejot pa liedagu vai meža takām, izvairoties no iešanas pa šosejām, izņēmums ir ostu, dabas liegumu un lielāko upju apiešana.

Lai veiktu pārgājienu no Kolkasraga līdz Dubultiem, tiks dotas 55 stundas, kuru laikā dalībniekam obligāti jāapmeklē trīs nometnes, kurās jāveic reģistrēšanās ar čipkarti.

Ja dalībnieks nespēj veikt distanci noteiktajā kontrollaikā vai izstājās pa ceļam, par to obligāti jāziņo pasākuma organizatoriem.

Ja dalībniekam nav iespēja ierasties uz pārgājiena sākumu Kolkasragā plkst. 16:00, tad dalībnieks, informējot organizatorus, var uzsākt gājienu no Kolkasraga arī vēlāk, taču jārēķinās, ka nometņu darba laiki, kā arī kopējais kontrollaiks distancē netiks pagarināts.

Pārgājienā veiktais attālums var atšķirties no oficiālās 136km distances par dažiem kilometriem atkarībā no izvēlētā maršruta, piemēram, dažādu upju šķērsošanas vietu vai apdzīvotu vietu apmeklēšanas dēļ.

Vidēji dalībnieki pārgājiena laikā veic no 135 līdz 140 kilometriem.

Par nakšņošanu pārgājiena laikā katram dalībniekam jāparūpējās pašam.

Piecu gadu griezumā esam novērojuši četras populārākās nakšņošanas stratēģijas.

Ekspresis

Dalībnieki, kuri izvēlās 136 kilometru garo distanci veikt bez gulēšanas un lielām atpūtas pauzēm. Stratēģiju piekopj apmēram 1/10 no visiem dalībniekiem.

Klaidonis

Dalībnieki, kuri vadās pēc pašsajūtas. Atguļas pagulēt tad, kad jūtas saguruši. Izvēlas gulēt autobusu pieturās, kāpu zonā, mežos, bet visbiežāk nometņu teritorijās, kur ērtā attālumā ir dažādi labumi (uzkodas, ūdens, tualete, mediķi utt.).

Gulēšanai visbiežāk izmanto matracīti un guļammaisu vai šūpuļtīklu, retāk nes līdzi tentu, ar kuru veido pajumti. Grupu pārstāv apmēram 7/10 no visiem dalībniekiem.

Teltinieks

Pēc stratēģijas tas pats Klaidonis. Atšķirība – nes papildus līdzi telti, kuru visbiežāk ar kādu dala.

Atgādinām, ka Latvijas piekrastē stingri noteikts, kur drīkst un kur nedrīkst celt teltis. Pārgājiena nometnes ir iekārtotas vietās, kur teltis celt ir atļauts. Teltinieku grupu pārstāv apmēram 1/10 no visiem dalībniekiem.

Komfortmīlis

Dalībnieks, kurš apmeklē nometnes, bet pa nakti distancē izvēlas palikt pie radiem, viesu namos vai citās iestādes, kur pieejamas papildus ērtības, piemēram, jumts virs galvas, silta gultiņa, duša utt. Komfortmīļi sastāda apmēram 1/10 no visiem dalībniekiem.

Neesam pret šādu praksi, ja dalībnieks laikā apmeklē pārgājiena nometnes, kā arī neizmanto motorizētos transporta līdzekļus virzībai distancē. Nogādāšana naktsmītnē ar motorizēto transporta līdzekli no piekrastes un pēcāk atgādāšana atpakaļ tajā pašā vietā ir pieļaujama.

Pasākumam nav balvu fonda. Ikviens, kas spēj pieveikt distanci noteiktajā kontrollaikā, tiek atzīts par uzvarētāju.

Nometnes

Provizoriskās pārgājiena sākuma, beigu un nometņu atrašanās vietas:

 • sākums – Kolka (0.km) – Kolkasrags;
 • 1. nometne Roja (32.km) – Roja, Ostas iela 7;
 • 2. nometne Mērsrags (62.km) – Mērsrags, Bākas iela 56B;
 • 3. nometne Zīvārtiņš (100.km) – Apšuciems, kempings Zīvārtiņš;
 • beigas – Dubulti (136.km) – Jūrmala, Kļavu iela 1A.

Aprīļa otrajā pusē sniegsim gala apstiprinājumu par nometņu atrašanās vietām.

Uzkodu un dzērienu pamata klāsts visās nometnēs būs vienāds. Nometnēs, kas atradīsies tālāk distancē, būs pieejamas arī papildus uzkodas, kā, piemēram, dzērveņu sukādes vai cepamdesiņas.

Pamata uzkodas:

 • augļi (banāni, apelsīni, āboli);
 • dārzeņi (tomāti, gurķi, marinēti gurķi);
 • cepumi (saldie, sāļie);
 • sālīti zemesrieksti;
 • siers;
 • maize.

Pamata dzērieni:

 • negāzēts ūdens;
 • karsts ūdens;
 • tēja maisiņos;
 • uzlejamā kafija;
 • saldināti gāzētie dzērieni;
 • buljons;
 • karsts cidoniju dzēriens.

Nometnēs nebūs pieejami vienreiz lietojamie plastmasas trauki, tādēļ obligāti līdzi jāpaņem savi trauki (krūze, bļodiņa, karote)!

Līdzīgi kā veikaliem vai bankām, arī pārgājiena nometnēm ir darba laiks, kas dalībniekam jāievēro.

Ja dalībnieks ierodas (ieskrien) nometnē pirms tās darba laika sākuma, tad dalībniekam jāgaida līdz oficiālajam nometnes darba laika sākumam, lai veiktu elektronisko reģistrāciju un varētu doties tālāk distancē.

Atgādināsim, ka BK Kolka – Dubulti [136km 55h] 2020 ir pārgājiens, nevis skriešanas sacensības!

Ja dalībnieks ierodas nometnē pēc tās darba laika, tad dalībniekam, sazinoties ar organizatoru komandu, ir iespējams turpināt distanci līdz nākamajai nometnei.

Provizoriskie nometņu darba laiki:

P. 19:00 – S. 02:00
1. nometne Roja (32.km)
P. 23:00 – S. 16:00
2. nometne Mērsrags (62.km)
S. 10:00 – Sv. 17:00
3. nometne Zīvārtiņš (100.km)

Maija pirmajā pusē sniegsim gala apstiprinājumu par nometņu darba laikiem.

Pirms pārgājiena

Līdz Kolkai iespējams nokļūt ar sabiedrisko transportu, ar privāto autotransportu, kā arī ar organizatoru norīkotu autobusu.

Lai pieteiktos uz vietu autobusā, jāatzīmē to dalībnieka anketā un jāveic apmaksa par biļeti – 10€.

Maija vidī sniegsim konkrētu informāciju par autobusa izbraukšanas vietu un laiku.

Treniņpārgājieni ir mūsu partneru Soli pa Solim organizēti bezmaksas pārgājieni, kuros iespējams pārbaudīt savas spējas mazākā pārgājiena distancē, satikt domubiedrus, rast atbildes uz jautājumiem no zinošiem Kolka-Dubulti pārgājiena veterāniem, kā arī pavadīt lieliski laiku pie dabas. Pasākumā var piedalīties ikviens interesents.

Aktuālo informāciju par treniņpārgājieniem iespējams iegūt, apmeklējot Soli pa Solim Facebook lapu.

Pārgājiena EXPO ir pasākums, kurā pārgājiena dalībniekam vai dalībnieka pārstāvim nedēļu pirms pārgājiena ir iespēja:

 • saņemt dalībnieka komplektu (personalizēto dalībnieka kartīti, elektronisko reģistrācijas čipkarti, balto aproci, T-kreklu);
 • pieteikties pārgājienam, kā arī veikt apmaksu par dalību;
 • pieteikties un veikt apmaksu autobusam uz Kolkasragu;
 • aprunāties ar pasākuma organizatoriem;
 • izņemt rezervēto nomas inventāru;

Aicinām apmeklēt EXPO pasākumu, lai Kolkasragā neveidotos garas rindas pie reģistrācijas teltīm un neaizkavētos starts!

Pārgājiena EXPO norisināsies apmēram nedēļu pirms pārgājienā. Precīza norises vieta, kā arī darba laiki tiks izziņoti aprīļa otrajā pusē.

Dažādi

Mantu transports ir maksas papildpakalpojums, kurā tiek nodrošināta mantu transportēšana starp nometnēm. Dalībnieks nodod transportējamo bagāžas vienību pārgājiena sākumā Mantu transporta teltī. Tālāk bagāžas vienība tiek nogādāta uz pirmo nometni, kur dalībniekam pie tās iespējams piekļūt, uzrādot savu elektronisko čipkarti. Kad dalībnieks atstājis nometni vai arī beidzies nometnes darba laiks, bagāžas vienība tiek transportēta uz nākamo nometni. Nodoto bagāžas vienību beigās iespējams atgūt pārgājiena galapunktā Dubultos.

Dalībnieka nododamajai bagāžai jābūt vienā vienībā – lietām jābūt saliktām iekšā somā. Pieļaujamas atkāpes teltij, matracītim vai guļammaisam, ja tie ir droši piestiprināti pie somas ārpuses.

Mantu transporta pakalpojuma cena 15€. Mantu transporta pakalpojumu iespējams iegādāties arī pasākuma laikā. Vienā mantu transporta vienībā var tikt nodotas ne vairāk kā 2 dalībnieku lietas, taču jāņem vērā, ka bagāža tiks izsniegta tikai personai, uz kuras vārda reģistrēts pakalpojums.

Vienas bagāžas vienības maksimālais pieļaujamais svars – 10kg.

Par 10kg limita pārsniegšanu tiks piemērota papildus maksa 1€ par katru kilogramu. Piemēram, ja soma sver 25kg, jāpiemaksā 15€ un kopējā mantu transporta cena būs 30€.

 • uzlādēts mobilais telefons;
 • atstarojoša veste;
 • trauki ēšanai (krūze, bļodiņa, karote), nometnēs nebūs pieejami vienreiz lietojamie plastmasas trauki!
 • elektroniskā reģistrācijas čipkarte (tiks izsniegta EXPO vai pārgājiena sākumā).

Ja elektroniskā reģistrācijas karte pazaudēta laika posmā starp EXPO un pārgājiena startu, tad par to ziņot organizatoru komandai. Pārgājienā startā dalībniekam pret 5€ soda maksājumu tiks izsniegta jauna čipkarte.

Ja elektroniskā reģistrācijas karte pazaudēta pārgājiena laikā, tad par to ziņot tuvākajā nometnes reģistrācijas teltī. Dalībniekam pret 5€ soda maksājumu tiks izsniegta jauna čipkarte.

Atgādinām, ka elektroniskās reģistrācijas kartes pārgājiena beigās jānodod organizatoru komandai. Ja dalībnieks izstājas no pārgājiena, tad elektroniskā čipkarte jānodod tuvākajā nometnē vai jebkurā no veikala Virsotne filiālēm.